ویزای توریستی فرانسه

اخذ ویزای توریستی فرانسه در نگاه اول دشوار است. به طور کلی برای اخذ ویزا توریستی فرانسه نیاز است که در ابتدا مدارک لازم را تنظیم کنید. مدارک هویتی و شغلی و مالی به صورت جداگانه هستند و قطعاً باید برای هر یک دقت لازم را داشته باشید.

نواع ویزای فرانسه

  1. ویزای تحصیلی فرانسه: فقط افراد بالای ۱۸ تا ۲۵ سال برای کارشناسی و کارشناسی ارشد از ۲۲ تا ۳۰ سال و دکترا ۲۵ تا ۳۵ سال مجاز به درخواست برای ویزای تحصیلی فرانسه هستند. مانند سایر کشورهای حوزه شینگن در ابتدا باید پس از ارسال مدارک مورد نیاز برای دانشگاه یا موسسه مورد نظر خود از مسئولین آن مرکز دعوتنامه دریافت کنید. سپس با در دست داشتن دعوتنامه و سایر مدارک برای اخذ ویزا اقدام نمایید. 
  2. ویزای توریستی فرانسه : برخلاف اکثر کشورها، برای اخذ ویزای توریستی نیاز به مصاحبه حضوری ندارید فقط کافیست برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به VFS مراجعه کرده و منتظر جواب باشید که تا ۲۱ روز کاری بعد از تاریخ درخواست به شما اعلام می شود. بهتر است بین ۱ تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر برای دریافت ویزای توریستی فرانسه اقدام کنید. 
  3. ویزای ترانزیت فرانسه: ویزای ترانزیت فرانسه شکلی از ویزا است که به افرادی تعلق میگیرد که برای تردد بین کشورهای مختلف مجبور به عبور از فرانسه هستند. ویزای ترانزیت ویزایی کوتاه مدت است و با دارا بودن آن می توانید به طور موقت در فرودگاه فرانسه اقامت چند ساعته داشته باشید. 
  4. ویزای کاری فرانسه: برای دریافت ویزای کارفرانسه باید از یک کارفرمای فرانسوی دعوتنامه دریافت کنید و با همراه داشتن آن و سایر مدارک شغلی برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایید. 
  5. اقامت دایم فرانسه : اقامت دایم فرانسه را ما برای شما بر اساس ایجاد استارت آپ در کشور فرانسه برای شما و کل خانواده تان انجام میدهیم .

 

ویزای توریستی فرانسه چند روز است؟

این نوع از ویزای فرانسه مختص گردشگرانی است که قصد بازدید از کشور فرانسه برای مدت زمان بین ۶ روز تا ۳ ماه اقامت را دارند، از این رو فرد دارنده ویزای توریستی مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نبوده و به غیر از گشت و گذار تنها مجاز به استفاده از خدمات پزشکی بیمارستان است. در این حالت بنابر مدت زمان اقامت‌ (حداکثر ۹۰ روز در بازه زمانی ۱۸۰ روزه) برای‌ شما براساس مقصد مورد نظرتان ویزای اتحادیه شنگن USV و یا ویزای ملی (national) نوع C صادر می‌شود.
بررسی اولیه‌ مدارک متقاضی برای صدور ویزای توریستی فرانسه حدود دو هفته تقریباٌ طول می‌کشد. در این مدت نیز پاسپورت شما پیش سفارت خواهد ماند.

سفارت فرانسه  پس از دریافت مدارک شما رسید آن را تحویل می دهد.

در این رسید، زمان و تاریخ مراجعه متقاضی به سفارت برای پاسخ نهایی اخذ ویزای فرانسه ذکر می شود.

هنگام مراجعه مجدد بایستی این رسید را با خود همراه داشته باشید.

قیمت ویزای توریستی فرانسه چقدر است؟

برای پرداخت هزینه صندوق سفارت  باید هنگام ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت فرانسه پرداخت شود.

این مبلغ بابت بررسی درخواست ویزای فرانسه و مدارک متقاضی است و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را به شما برنمی‌گرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *