قیمت رقابتی

ما قیمت های خود را پایین آوردیم و انها را رقابتی کردیم که دغدقه ی هزینه نداشته باشید

چطور قیمت گذاری با قیمت رقابتی کار می کند

یک کسب و کار می تواند تصمیم بگیرد که آیا می خواهد محصول خود را با قیمت پایین تر از رقیب خود و یا بالاتر از آن قیمت بخرد.

این تصمیم بستگی دارد به اینکه چه کسی تلاش می کند با ارزیابی قیمت های آن بر شخص دیگری دست یابد. اگر کسب و کار در حال تلاش برای ظاهر شدن بالاتر یا ارائه کیفیت بهتر نسبت به رقبای خود باشد، ممکن است بخواهد محصول خود را کمی بالاتر بپردازد. اما اگر این امر لزوما منجر به افزایش فروش نشود، و اگر کسب و کار محصول خود را ارزان تر کند، ممکن است تصمیم بگیرد که محصولش را پایین تر کند.

مزایا و معایب قیمت گذاری های رقابتی

این روش قیمت گذاری می تواند رقابت قیمت را پایین نگه دارد، که در غیر این صورت می تواند به یک کسب و کار آسیب برساند. تنظیم قیمت بر اساس یک رقیب می تواند به یک شرکت اجازه دهد که از دست دادن سهم بازار به رقیب خود نداشته باشد. اما ممکن است این بدان معنا باشد که اگر تا زمانی که کسب و کار قصد دارد به مشتریان برسد، تاکتیک های دیگر لازم است، زیرا اگر قیمت در هر دو مکان برابر با هم باشد، ممکن است انگیزه ای نداشته باشد. قیمت نیز ممکن است به سختی هزینه های تولید را پوشش دهد یا حتی هزینه های تولید را پوشش نمی دهد، و سود را کم یا حتی موجود نمی کند.

اشتباه دیگری که می تواند بر اساس قیمت رقابتی محسوب شود، این واقعیت است که قیمت گذاران می توانند خیلی غیر فعال باشند. آنها ممکن است از مسئولیت های تنظیم قیمت خود را از دست بدهند. تبدیل شدن به بیش از حد به قیمت ها بستگی دارد به اینکه چه رقیبی شارژ می شود، ممکن است قیمت گرایی را به یک امنیت نادرست از امنیت برساند، به طوری که هنگامی که قیمت ها تغییر می کند، آنها را درک نمی کنند.

یک مثال از قیمت گذاری رقابتی

اگر یک فروشگاه زنجیره ای محبوب یک آیتم را برای ۳.۹۹ دلار به فروش می رساند، یک فروشگاه جدید که در نزدیکی آن می تواند همان قیمت یا یک محصول مشابه را با یک قیمت مشابه به قیمت سهم بازار بدست آورد. اما این بدان معنی است که قیمت خود انگیزه ای برای مصرف کنندگان نیست، بنابراین فروشگاه باید راه های دیگری برای رسیدن به مشتریان پیدا کند. این به طور کلی هزینهای را در بر میگیرد و به خط پایین برسد.

اما اگر فروشگاه جدید قیمت محصولات خود را پایین تر از فروشگاه بزرگ انتخاب کند، فروشگاه جدید می تواند مشتریان بیشتری را بر اساس قیمت های خود به ارمغان بیاورد. این به خصوص اگر بیشتر محصولات آن ارزان تر از فروشگاه های بزرگ باشد و مشتریان آن را می دانند.

خط پایین

قیمت جنبه مهمی از ترکیب بازاریابی کسب و کار است و تغییر قیمت به طور چشمگیری بر تاکتیک های بازاریابی لازم برای موفقیت تأثیر می گذارد. هنگامی که شما یک مجموعه بازاریابی را شناسایی می کنید، قیمت رقبا به این بستگی دارد که چگونه کسب و کارتان تصمیم به خرید محصولات خود را انتخاب می کند، آیا شما از قیمت گذاری رقابتی یا روش دیگری استفاده می کنید.